Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kongres Kryminologiczny

8-9 września 2022 r.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdź nas również

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kongres Kryminologiczny 2022

Kongres Kryminologiczny 2022

Zaproszenie do udziału w II Kongresie Kryminologicznym, organizowanym przez Katedrę Kryminologii UJ, Polskie Towarzystwo Kryminologiczne im. prof. Stanisława Batawii oraz Koło Naukowe Kryminologii Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ. Kongres odbędzie się w dniach 8-9 września 2022 r. w Krakowie, w Centrum Dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji UJ

 

W imieniu:

  • Katedry Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii,
  • oraz Koła Naukowego Kryminologii Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ,

mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w II Kongresie Kryminologicznym,

który odbędzie się w Centrum Dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Krakowie przy ul. Krupniczej 33a, w dniach 8–9 września 2022 roku.

 

Celem już drugiego Kongresu Kryminologicznego jest umożliwienie spotkania polskim badaczom i badaczkom wywodzącym się z różnych dziedzin nauki i reprezentującym różne ośrodki akademickie, zajmującym się badaniem przestępczości, wiktymizacji, polityki kryminalnej oraz problemów penitencjarnych i postpenitencjarnych. Chcielibyśmy, by Kongres stanowił przestrzeń do zaprezentowania prowadzonych badań, wymiany doświadczeń i konfrontacji wyników własnych prac z rezultatami badań innych naukowców i naukowczyń. Poprzedni Kongres Kryminologiczny organizowany w 2019 roku w Warszawie przez Zakład Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz Polskie Towarzystwo Kryminologiczne im. prof. Stanisława Batawii cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Liczymy i tym razem na Państwa niezawodną obecność.

Zapraszamy Państwa do zarezerwowania sobie w kalendarzach daty Kongresu oraz do zgłaszania propozycji całych paneli tematycznych oraz pojedynczych wystąpień. Do zadań osoby zgłaszającej panel tematyczny należeć będzie skompletowanie panelu składającego się z czterech wystąpień. Wzorem konferencji międzynarodowych, poza wystąpieniami plenarnymi i panelami tematycznymi zorganizowane zostaną równoległe, tematyczne sesje panelowe – by jak największa liczba osób mogła podzielić się wynikami swoich badań.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Komitecie Organizacyjnym Kongresu, z którym można skontaktować się pod adresem mailowym: kongres.kryminologiczny@uj.edu.pl.